INFORMACJA NR 111 z dnia 5 grudnia 2024r. – Odprawa z prezesami ognisk Oddziału ZNP w Gdańsku

5 grudnia 2024 r. – zebranie z prezeskami i prezesami ognisk ZNP z gdańskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Udział wzięła kol. Urszula Woźniak- wiceprezes Zarządu Głównego ZNP online, kol. Elżbieta Markowska – prezes Okręgu Pomorskiego ZNP.

Kol. Urszula Woźniak przedstawiła postulaty ZNP zgłoszonych do MEN, w tym konkretnych nowych redakcji zapisów prawa oraz sprawozdanie z prac grup roboczych powołanych na wniosek ZNP. Kol. Elżbieta Markowska odniosła się do stanu negocjacji Ponadzakławego Układu Zbiorowego Pracy, w tym o trudnościach w dialogu i brakiem konkretnych odpowiedzi na zadawane pytania przez stronę społeczną.

Atmosfera towarzysząca „negocjacjom” znacznie odbiega od poziomu przyjętych norm cywilizowanego dialogu społecznego ze stroną społeczną w tym przypadku ze związkami zawodowymi.

Jesteśmy przekonani, że po dogłębnej analizie wniesionych uwag oraz proponowanych rozwiązań wraz z uzasadnieniem przez ZNP, strona samorządowa pochyli się nad nimi i doprowadzi do kompromisowych rozwiązań sporu.

W interesie strony samorządowej i partnerów społecznych jest wynegocjowanie takich zapisów ponadzakładowego układu zbiorowego, które uczynią wynagrodzenia pracowników godnymi.

POWIĄZANE WPISY

19.12.2025

Życzenia Świąteczne

...

Czytaj więcej

19.12.2025

INFORMACJA NR 219 z dnia 19 grudnia 2025r. – Konferencja prasowa Ministry Edukacji Barbara Nowacka i wiceministry Katarzyna Lubnauer w związku z prezydenckim wetem ustawy o reformie edukacji. 

W MEN odbyła się konferencja prasowa Ministry Edukacji Barbara Nowacka i wiceministry Katarzyna Lubnauer w związku z...

Czytaj więcej



KATEGORIE

Aktualności

NAJNOWSZE WPISY